• תפריט
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט נדרשת לשלם 137 מיליון דולר לממשלת סין

ענקית התוכנה ממשיכה לספוג מתקפות מצד השלטון הקומוניסטי: הפעם, נטען בסוכנות הידיעות הממשלתית שהחברה חייבת את הסכום בשל מסים שלא שולמו. מיקרוסופט, מצידה, טוענת שמדובר בדרישה שסותרת חוזי סחר בין סין וארה"ב

נמרוד צוק 15:1926.11.14
מיקרוסופט חייבת לממשל הסיני מסי עבר בהיקף של 137 מיליון דולר, כך טוען הממשל על פי ידיעה שפורסמה אתמול בסוכנות הידיעות הממשלתית הרשמית שינואה (Xinua). בנוסף, הממשל דורש מהחברה הגדלה של היקף המסים השנתי שהיא משלמת על הכנסותיה בסין, בהיקף של 16 מיליון דולר נוספים בשנה.

הפרסום הסיני לא הזכיר את מיקרוסופט באופן גלוי, אבל כתב כי מדובר בחברה אמריקאית שפועלת בסין מ-1995, נמנית על רשימת 500 החברות הגדולות בעולם ושמה מתחיל באות M - תיאור שמיקרוסופט היא החברה היחידה שעונה עליו. 

 

אירוע הקמת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בסין אירוע הקמת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בסין

 

על פי שינואה, במשך שש השנים האחרונות דיווחה מיקרוסופט לרשויות המס הסיניות על הפסדים בהיקף כולל של 2 מיליארד יואן, בשעה שחברות מבקבילות דיווחו על רווחים, דבר שהוביל את הרשויות למסקנה כי הדיווחים אינם תקינים. סוכנות הידיעות טענה כי מיקרוסופט, או החברה המכונה בדיווח "M", הודתה כי המס היה שגוי והסכימה לשלם את הסכומים הנדרשים.

 

בתגובה הצהירה מיקרוסופט: "ב-2012 חתמו רשויות המס בסין וארה"ב על הסכם דו צדדי שמסדיר את המסים שמיקרוסופט משלמת על הכנסותיה בסין. החברה משלמת את מיסיה לפי ההסכם". החברה נמנעה מלהכחיש או לאשר שהיא אכן החברה שהוזכרה בפרסום של שינואה.

 

בחודשים האחרונים נמצאת מיקרוסופט במאבק מתמשך מול הממשל הסיני, בעיקר על רקע החלטת החברה להפסיק את התמיכה בווינדוס XP שנמצאת בשימוש נרחב במוסדות ממשלתיים וחברות במדינה. המאבק כלל שורה של צעדים מעוררי תמיהה, האחרון שבהם הוא הכרזה כי סין מפתחת מערכת הפעלה משלה שתתחרה במוצרי החברה. ביולי פתח הממשל בחקירה אנטי-מונופוליסטית נגד מיקרוסופט, ובמאי הוא פרסם איסור על גופים ממשלתיים במדינה להשתמש בווינדוס 8, בטענה שמערכת ההפעלה החדשה זוללת אנרגיה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x