• תפריט
חדשות טכנולוגיה

ביקורת: מודו T החדש - מעט מדי ומאוחר מדי

הנייד החדש של דב מורן עשוי להתגלות כפתרון מוצלח למשתמשים שרוצים טלפון פשוט וקומפקטי, אבל מי שרוצים להוציא קצת יותר מהנייד שלהם, או סתם להשתמש ב-WiFi, יצטרכו לחפש במקום אחר

שי ענבל 14:3411.10.10
המודו T, שעל השקתו הכריזה יצרנית הטלפונים הישראלית אתמול, עדיין לא תומך, למרבה האירוניה, בעברית. האפשרות לכתוב ולהציג את שפת הקודש תגיע לסמארטפון הקטן בעולם רק לקראת השקתו בישראל, שאפילו לא תהיה המדינה הראשונה שהמכשיר יושק בה. באירוע ההכרזה דב מורן לא נקב במחירים עבור המודו T, שיושק בשתי גרסאות: אחת התומכת בדור שלישי, ואחת התומכת בדור שני בלבד - שתהיה זולה משמעותית, לדברי מורן.

שני הדגמים זהים לחלוטין מכל בחינה אחרת. שניהם הם סמארטפון עם מסך מגע בגודל 2.2 אינץ' בלבד, המתבססים על מערכת הפעלה Brew, שמסוגלת להריץ אפליקציות ג'אווה. למכשיר תשע אפליקציות מובנות, בהן דפדפן, יישום פייסבוק, יוטיוב, גוגל, טוויטר ועוד, וניתן להוריד יישומים נוספים.

 

מכלול היישומים הקיים מספק מענה מקיף למדי בכל הקשור לרשתות חברתיות, והאפשרות לקבל בו דואר אלקטרוני גם היא מבורכת. עם זאת, קשה לדמיין מישהו שישתמש בו בתור תחליף לבלקברי, בגלל קוטנו של מסך המגע, שמתגלה כבעייתי אפילו בקריאת הודעות SMS. גם הגלישה באינטרנט מוגבלת למדי, ורחוקה מלהיות שימושית.

 

דב מורן מציג את מודו T. מסך קטן מדי דב מורן מציג את מודו T. מסך קטן מדי צילום: דמיטרי שבצ'ינקו

 

WiFi ומצלמה מובנית? לא כאן

 

למודו T, בדומה למודו הראשון, "ז'קטים" המתלבשים על המכשיר ומעניקים לו יכולות נוספות, כמו מצלמת 5 מגה-פיקסל, או מקלדת QWERTY. עם זאת, אף אחד מהז'קטים הישנים לא יעבוד עם מודו T, מה שמעלה תהיות בכל הקשור לכדאיות הדגם החדש עבור המשתמש, ואפילו עבור חברת מודו עצמה, לטווח הארוך.

 

המכשיר החדש עצמו דל למדי ביכולות: קישוריות WiFi ומצלמה מובנית הם שני פיצ'רים מרכזיים שנעדרים ממנו. העובדה שגם ז'קט המקלדת החיצוני קטן ולא נוח הופכת את המוצר ללא משתלם עבור כל אחד שרוצה לקבל מעט יותר מהטלפון הנייד שלו.

 

 

ללא ספק, המחיר של המודו T הוא אחד מהגורמים הקריטיים ביותר להצלחתו של המכשיר. בניגוד לאייפון או בלקברי, למשל, שהצרכן מוכן להוציא סכומים לא מבוטלים כדי לרכוש, המודו הינו מכשיר מוגבל למדי. עם זאת, הוא עשוי להיות פתרון מוצלח עבור משתמשים הרוצים טלפון פשוט וקומפקטי. לדברי מורן, ה-T נותן מענה גם למשתמשים מתקדמים יותר, בזכות יכולות הדור השלישי שלו (בדגם המתאים) והאפליקציות, אבל הצהרה זו תתקשה לעמוד במבחן המציאות.
13תגובות
בטל שלח
 • לי זה נראה טלפון מגניב קל לשים במכנסי הג'ינס
  שונה
  מספיק עשיר באפליקציות לצרכים שלי
  זול (אני מקווה) משמעותי מהסמרטפונים (הכאילו מסובסדים)
  cool

  נראה לי שהעיתונאים שלנו רוויים מכל הסמרטפונים שהם מקבלים לביקורת והם שכחו מאנשים כמוני שרוצה צג מגע וקצת אפליקציות אינטרנט אבל לא מוכן למשכן בשביל זה את הירושה של הילדים או לוותר על הג'ינס הצמוד.
  יוסי, (15.10.10)
 • ממש בדיחה מול אנדרואיד או אייפון (ל"ת)
  (12.10.10)
 • איפה הבעיה אנשים שמחפשים פלאפון פשוט ויש הרבה כאלה יעדיפו פלאפון עם מקשים גדולים שקל להחזיק אותו וכד'.

  אותם אנשי פשטות גם לא יסתדרו עם כל הג'אקטים למיניהם כי אז הוא כבר לא פשוט.

  אם המחיר יהיה זול אז אולי אבל אם הוא יעלה כמו מכשיר שיש בו את כל הג'אקטים במארז אחד אז אין לו סיכוי...
  מיכאל, (12.10.10)
 • ל-6, עדיף שמשלמי המיסים ישלמו על זה מאשר על להאכיל את החברים החרדים שלך. (ל"ת)
  (12.10.10)
לכל התגובות