• תפריט
הייטק והון סיכון

פלאש נטוורקס תפטר כ-35 עובדים

החברה מהרצליה העסיקה עד כה 170 עובדים. הסיבה לפיטורים אינה ידועה

אסף גלעד 20:3022.07.09
חברת פלאש נטוורקס מהרצליה, המפתחת פתרונות לאופטימיזציה של העברת נתונים ברשתות אלחוטיות, תפטר כ-35 מתוך 170 עובדים בחברה כבר בימים הקרובים.
הפיטורים מתרחשים לאחר שנה בה עברו על החברה שינויים רבים, בהם פיטורי 20 עובדים בנובמבר 2008, רכישה של המתחרה לשעבר יוניפיר וקליטת 30
עובדים נוספים, גיוס הון מסיבי של 15 מיליון דולר בסוף ינואר וביטול עסקה בת מיליונים עם ספקית הטלקום האמריקאית ורייזון. הסיבה לפיטורים לא נודעה, אך היא אינה משויכת לביטול העסקה שהתרחשה לפני חודשים רבים. ייתכן כי הם נובעים כתוצאה מתהליכי המיזוג שעברו על החברה.

 

שוק הטלקום, בו פעילה פלאש הפך לתחרותי במיוחד. רק לאחרונה נודע על פיטורים בחברות המספקות שירותים לספקיות תקשורת, בהן רד תקשורת נתונים, סיסקו ישראל וסכמה.

 

פלאש נטוורקס הוקמה ב-1996. מטה החברה ממוקם בהרצליה פיתוח. החברה מחזיקה בחברות בת בארצות הברית ואירופה. החברה גייסה עד היום 62 מיליון דולר ממשקיעים שונים, אוורגרין, ורטקס, אתגר, מתוכם הלוואה של 10 מיליון דולר מקרן פלנוס ומבנק מזרחי-טפחות שקיבלה בשנת 2007.

 

מהחברה נמסר כי היא "מסרבת להגיב לשינויים ארגוניים שהיא מבצעת".

 

 

3תגובות
בטל שלח
 • ניהול כושל הפיטורים בהחלט נבעו מכישלון העסקה כי גדולה שהייתה אמורה להיות לחברה.
  לצערי, במקום שבעלי ההחלטה יפטרו את האחראים לכשלונות: המנכל, VP למיניהם, PM, החליטו לקצת בהוצאות ע"י פיטורי עובדים "קטנים".
  רק לשם הבנה את טיב ההחלטה: ישנם 11 VP בחברה של 130 אנשים!! יש יותר מנהלים מעוגיות! 4 אנשי HR, כשלא היו גיוסים כבר שנה! איך יכול להיות שחברה שנכשלת פעם אחר פעם במספר עסקאות, לא מצליחה למכור כבר יותר משנה, ואף אחד לא מסיק מסקנות?!
  פשוט בדיחה. ועוד מתקמצנים על שיחות סלולר עכשיו + ירידת שכר גלובלית. כאילו שזה ישנה משהו.
  נו טוב, שיהיה להם בהצלחה, מה אני אגיד. בסך הכול, חבר'ה טובים ומוכשרים ברובם. מקווה שלאלה שנשארו, יש מספיק מוח להבין שהספינה שוקעת.
  מעביד, (27.07.09)
 • בדרך לאבדון הפיטורין בהחלט קשורים לביטול העסקה עם וריזון. הנהלת החברה השליכה את כל יהבה על עסקה זו. כשזו התבטלה סופית בחודש שעבר, לא נותרה ברירה.
  כישלון זה מצטרף לסדרה של כישלונות עסקיים ותחרותיים כגון הפסד במכרז וודפון איטליה, איבוד רוב מאחזי החברה ב T-Mobile אירופה בזה אחר זה ועוד.
  השאלה היחידה היא מתי יכיר מנכ"ל החברה באחריותו לסדרת הכישלונות ויסיק מסקנות. בינתיים משלמים עובדי החברה. חלקם במשרתם והשאר בהורדת שכרם.
  דיי ברור שאחרי הפיטורים בסוף שנה קודמת והנוספים כעת, גל הפיטורים הבא הוא רק עיניין של זמן.
  מוזר, (23.07.09)
 • ניחוש אם הפיטורים לא ברורים אולי זה בגלל שהחברה מצליחה מאד וכי העובדים כל כך מהירים שהם עושים יותר ממה שצריך?
  ואולי בחברה לא מגיבים על מה שהם מכנים שינןיים אירגוניים כי הם לא רוצים לנפנף לנו בעניים עם ההצלחות שלהם כדי לא לעורר קנאה?
  לא נשמע טוב מה? אז מה זה המשפט המטומטם הזה של לא ברורה סיבת הפיטורין?

  רמז: זה נשמע כמו תוססת אבל נגמר ב מתה.
  אורח, (23.07.09)