ישראל מתחברת לכלכלה
 

פנאי

מילון כלכליסט
עטיפת הספר בעלת הבית
עטיפת הספר בעלת הבית 
מניות קשורות לכתבה
   

  פרס ספיר 2013: הוכרזו המועמדים הסופיים

  בהם "צילה" של יהודית קציר, שמוביל את המכירות בסטימצקי, ו"כלה", ספר הביכורים של אורה אחימאיר

  מאיה נחום שחל

  26.11.13, 10:09

  אתמול הוכרזו חמשת המועמדים הסופיים לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס ל־2013, וספרה של מירב נקר־סדי, "אוקסנה", בהוצאת אחוזת בית, זוכה בפרס ספר הביכורים.  המועמדים הם "כלה" מאת אורה אחימאיר ובהוצאת עם עובד, "בעלת הבית" מאת נעה ידלין ובהוצאת זמורה ביתן, "אפשרות של אלימות" מאת דרור משעני ובהוצאת כתר ספרים, "צילה" מאת יהודית קציר ובהוצאת הקיבוץ המאוחד ו"גן נעמי" מאת ישי שריד ובהוצאת עם עובד. כל מועמד יקבל פרס של 40 אלף שקל, ולזוכה יוענקו 150 אלף שקל וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת לבחירתו.

   

  (מימין) "כלה", "בעלת הבית", "אפשרות של אלימות", "צילה" ו"גן נעמי"
  (מימין) "כלה", "בעלת הבית", "אפשרות של אלימות", "צילה" ו"גן נעמי"

   

  אחימאיר, ש"כלה" הוא ספר הביכורים שלה, אמרה ל"כלכליסט": "הופתעתי מפני שזה רומן ראשון והוא מעין בן כלאיים, בין תחקיר לבדיון, וחשבתי שמכיוון שגם הכותבת אינה ידועה וגם הז'אנר לא ברור אין לי הרבה סיכוי. זה ספר ביכורים של אשה בת יותר מ־70". באשר לסיכוייה לזכות אמרה אחימאיר: "אני לא יודעת, אני אוהבת מאוד את הספרים האחרים שברשימה, וזה כבוד גדול להיות ביניהם. אני קשישת השבט".

   

  מוקי רון, עורך בהוצאת עם עובד שערך את "גן נעמי" אמר: "הסיכוי ששני ספרים של אותה ההוצאה יעברו את המיפוי באמת מפתיעה. חששתי שהפן המחאתי בספרו של ישי שריד יהיה בעוכריו. זה ספר שיש בו משהו מרוח המחאה של לפני שנתיים".

  גורם בתעשיה מציין: "הרשימה משונה. יש ספרים שהייתי בטוח שייכללו בה, כמו אלה של ישעיהו קורן, אסף גברון ודרור בורשטיין, אך הם נותרו בחוץ. לכאורה נראה של'צילה' של יהודית קציר יש סיכויים טובים, כי היא סופרת גדולה וזה רומן היסטורי". "צילה" מוביל כרגע ברשימת רבי־המכר של סטימצקי, ו"כלה" במקום השני.

   

   

  פרסום ראשון: 26.11.13, 10:09

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות