ישראל מתחברת לכלכלה
 

פנאי

מילון כלכליסט
ששון גבאי ולאורה ריבלין ב"מלאכת החיים"
ששון גבאי ולאורה ריבלין ב"מלאכת החיים" 
צילום: דניאל קמינסקי
מניות קשורות לכתבה
   

  ביקורת - הצגה: "מלאכת החיים"

  זהו אחד מהישגיו הבימתיים הגדולים של פינקוביץ', שמתכתב לחלוטין עם עולמו ושפתו של לוין

  מאיה נחום שחל

  02.09.12, 10:03

  תיאטרון בית ליסין מעלה את מחזהו של חנוך לוין, בבימוי רוני פינקוביץ', עם מוזיקה של יוסי בן נון ובהשתתפות ששון גבאי, לאורה ריבלין ויצחק חזקיה. קהל היעד: חובבי מחזותיו הפיוטיים של לוין. דבר המבקרת: לילה אחד מחליט יונה פופוך שאחרי 30 שנות נישואים ללביבה הוא לא מוצא בה עניין יותר, חייו משעממים, ועליו לעזוב את בית המלאכה הישן והחורק של חייהם המשותפים ולהמשיך במקום אחר, משמעותי יותר.  לביבה מופתעת מההחלטה הפתאומית ומנסה להחזיקו לצדה ולסיים יחד את מלאכת החיים. כשמגיע השכן ההיפוכונדר גונקל לבקש פלגין נגד כאב הראש, מתנחם פופוך בכך שיש אנשים עם חיים עלובים אפילו יותר משלו.

   

  זהו אחד מהישגיו הבימתיים הגדולים של פינקוביץ', שמתכתב לחלוטין עם עולמו ושפתו של לוין. החל מהתפאורה המינימליסטית שחושפת את מאחורי הקלעים של התיאטרון, דרך הפנייה של יונה ולביבה לקהל שצופה דרכם בחייו שלו, ועד הרגעים המצחיקים והרגעים האנושיים שצובטים את הלב.

   

  מה שהופך את ההצגה למצוינת הוא המפגש בין האידאה הלווינית לשחקנים הנפלאים שמתחברים אליה ומחוללים את הקסם. גבאי יצר דמות מורכבת המשלבת נבזות, סבל ורחמים עצמיים. ריבלין הנהדרת, שנגעה ללבי, הביאה איתה אמת מוחלטת אל הבמה, וחזקיה המופלא, שבתמונה האחת שאליה הוא מגיח מביא עמו את כל החן שלו כשחקן יחד עם הכאב, הפחד והבדידות של גונקל. ציטוט למזכרת: "הזִקנה היא תרופה נהדרת לחיי הנישואים".

   

  שורה תחתונה: תיאטרון במיטבו.

   

  ששון גבאי ולאורה ריבלין כלביבה ויונה פופוך. מחוללים קסם
  ששון גבאי ולאורה ריבלין כלביבה ויונה פופוך. מחוללים קסם צילום: דניאל קמינסקי

   

   

  פרסום ראשון: 02.09.12, 10:03

   

  תגובה אחת ל ”ביקורת - הצגה: "מלאכת החיים" “

  (תגובה אחת)
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי חינוך פיננסי פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות