ישראל מתחברת לכלכלה
 
 
בארץ
מילון כלכליסט
שר החינוך שי פירון
שר החינוך שי פירון 
צילום: נועם מושקוביץ
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  לוח חופשות התלמידים: חמשת ימי החופש הגדול שקוצרו - יוחזרו במהלך השנה

  כך הוחלט פה אחד בדיון היום. מהלוח עולה כי ביטול הלימודים בימי שישי ידחה לפחות בשנה. שר החינוך הנחה להקים ועדה שתדון לעומק בחופשות התלמידים

  שר החינוך קיבל את המלצת נציגי הארגונים, שהחליטו פה אחד על לוח החופשות של תלמידי ישראל בשנת הלימודים תשע"ד.  פירון הנחה בסוף השבוע את מנכ"לית משרדו, גב' דלית שטאובר, לקיים עוד השבוע דיון, בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים, שמטרתו להתאים ככל שניתן את לוח החופשות של תלמידי ישראל ללוח חופשות ההורים.

   

  לאחר דיון שהתקיים היום (ב') במשרד החינוך בירושלים, הוחלט כי חמשת ימי החופשה שיילקחו לקראת תום חופשת הקיץ, יוחזרו במהלך שנת הלימודים הבאה (תשע"ד) באופן הבא: שלושה ימים בין יום כיפור לחג סוכות (3 ימי גשר שנותרו כמו בשנה הקודמת), יום חופשה בנר הראשון של חג חנוכה (יום רביעי, 27.11.13) ויום חופשה נוסף לאחר חג שבועות (יום שישי, 06.06.14 - גשר לסוף שבוע). כמו כן, שר החינוך הנחה את מנכ"לית משרדו להקים בשבועות הקרובים ועדה שתדון לעומק בהיבטים הנוספים הכרוכים בלוח החופשות של תלמידי ישראל.

   

  שי פירון. "מהפכות לא עושים ביום אחד"
  שי פירון. "מהפכות לא עושים ביום אחד"

   

  במהלך השבוע כתב שי פירון בדף הפייסבוק שלו "מהומה על מאומה" בהתייחסו לשינוי מבנה מערכת הלימודים. "כל מה שהצעתי היה לבדוק האם אי אפשר להחזיר את חמשת הימים הללו באמצעות ימי שישי. זהו. חמישה ימי חופשה בשישי יחזירו את ימי החופשה, בשעה שרוב ההורים לא עובדים ביום זה", כתב פירון.

   

  נושא ימי החופשה עלה על רקע חופשת ל"ג בעומר בת היומיים - בהם להורים אין חופש מהעבודה. פירון הסביר כי מאחר ששנת הלימודים מתחילה ב-27 באוגוסט ולא ב-1 בספטמבר, יש "להחזיר" למורים חמישה ימי לימוד. ימים אלה מגדילים את הפער שקיים כל שנה בין ימי החופשה של התלמידים לימי העבודה של ההורים. השנה נוצר גשר בין יום הכיפורים לחג הסוכות, וחופשת ל''ג בעומר התארכה ליומיים.

   

  אתמול דווח כי פירון שוקל הצעה לבטל את הלימודים בימי השישי ובמקום זאת לקצר את החופש הגדול ולהתאים את חופשות התלמידים להורים.  ארגוני המורים והילדים יצאו בזעקה על פגיעה בזכויותיהם וגם הודעה שפרסם פירון בערב בפייסבוק שהכחישה את התוכנית לא הועילה.

   

  היום מיהר המשרד לפרסם את לוח החופשות לשנה הבאה כדי להרגיע את הסערה. עכשיו יתפנו במשרד למהפכות והמאבקים הבאים: לימודי ליבה ותקצוב דיפרנציאלי הנכללים נכון להיום בחוק ההסדרים

   

  פרסום ראשון: 29.04.13, 18:47

   

  3 תגובות ל ”לוח חופשות התלמידים: חמשת ימי החופש הגדול שקוצרו - יוחזרו במהלך השנה“

  (3 תגובות)
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי חינוך פיננסי פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות