ישראל מתחברת לכלכלה
 
פנאי
מילון כלכליסט
סקובה. רובוט שוטף רצפה
סקובה. רובוט שוטף רצפה 
מניות קשורות לכתבה
   

  דור העתיד: רובוטים מפנקים לשימוש ביתי

  הדור החדש של הרובוטים הביתיים מנקה את הרצפה ואת החלונות ודואג שלא תבזבזו זמן במקלחת. הם אולי לא נראים כמו בסרטים, אבל הם ממלאים הוראות בלי להתווכח

  זיו קיטרו

  25.10.10, 22:32

  בעידן שבו המחשבים הם בגודל של כף יד, הטלוויזיות דקות ואפשר לתלות אותן על הקיר, ואנחנו יכולים לנהל שיחות וידיאו עם כל העולם - סרטי המדע כבר אינם בדיוניים, ואיתם הרובוטים והמכשירים הקטנים שיכולים לשפר את איכות החיים. למי שמעודכן פחות, היום כבר עובדים על הדור הבא של רובוטים, ואלה רחוקים במראם מהרובוט שאנו מדמיינים. הם חסרי ידיים ורגליים, והם בעיקר פונקציונליים מאוד. חברת Gecko, למשל, כבר עובדת על ה־CarBot, רובוט שתפקידו לסייע לאנשים מבוגרים: להביא להם כדורים, לעקוב אחריהם בבית ולסלק מכשולים מהדרך, ובמקרה הצורך אף לקרוא לעזרה על ידי חיוג למוקד חירום. חברת iRobot מתמחה בייצור רובוטים שדואגים לניקיון הבית וסביבתו. "כלכליסט" ממליץ על מוצרים שכבר עכשיו אפשר לקנות, ושולח אתכם אל העתיד.  רצפות

   

  שני רובוטים יעזרו לכם לשמור על הרצפה בבית נקייה ומצוחצחת. הראשון הוא הרומבה, שכבר נמכר בישראל והוא עגול ושטוח, מסתובב בבית, אוסף ושואב את הלכלוך מכל פינה ומשאיר אחריו שטחים נקיים ומוכנים לשטיפה, או סתם נעימים לצעידה ללא גרביים. הדגם החדש נקרא Pet. הוא כולל מגירת איסוף גדולה יותר ויכול להתמודד עם שערות של חתולים, כלבים ושאר חברים ביתיים, ומומלץ לסובלים מאסטמה. אפשר לתכנת את הרומבה כך שינקה בכל יום בשעה הנוחה לכם.

   

  רומבה: 2,335 שקל
  רומבה: 2,335 שקל

   

  מוצר משלים לרומבה הוא סקובה, שיגיע בחודשים הקרובים לשיווק בישראל. לאחר שהרומבה יסיים את פעולת השאיבה, הסקובה ישטוף. בדומה לרומבה, גם הסקובה יודע לזהות את המרחב שהוא נמצא בו, וזוחל בקלות לאורך הרצפות. מכיוון שהוא קטן ומגיע לכל פינות הבית, חייבים להיות בבית בעת הפעולה ולהחליף את המים המלוכלכים במים נקיים. פרטים: רומבה: 2,335 שקל, www.roomba.co.il. סקובה: כ־500 דולר, store.irobot.com.

   

  סקובה: כ- 500 דולר
  סקובה: כ- 500 דולר

   

  חלונות

   

  בעוד הרצפה זוכה לתשומת לב תמידית, לנקות חלונות (על שני צדדיהם) צריך סיבה טובה. הפתרון הוא רובוט Windoro שהוצג בתערוכת IFA 2010. מוצאו בדרום קוריאה והוא מתוכנן לשיווק לקראת מרץ 2011. הרובוט מורכב משני חלקים הנצמדים מעבר לשמשות, ובתנאי שעוביין מגיע ל־3 ס"מ מקסימום, והוא מנקה את החלון בו־זמנית מבפנים ומבחוץ. פרטים: מחיר מוערך כ־400 דולר. האתר vimeo.com מספק פרטים.

   

  Windoro: כ- 400 דולר
  Windoro: כ- 400 דולר

   

  אמבטיה

   

  הערכות מדברות על רובוט שייצא לשוק ב־2012 או 2013 ויוכל לרחוץ בני אדם. עד אז אביזר יעיל וחביב הוא ה־Bodysof, שהושק החודש ומתחבר אל ראש המקלחת. אין פה משהו משוכלל או מורכב במיוחד: לחיצה על המתקן תשחרר כמות מדודה של שמפו אל זרם המים ותאפשר לכם להתנקות במהירות וביעילות. פרטים: 70–140 דולר, www.bodysof.com.

   

  Bodysof
  Bodysof

   

  גינה

   

  הרובומו הוא מכונה חכמה לכיסוח דשא, והוא מוכר ונמכר היטב בישראל. אפשר לתכנת אותו כך שיעבוד בימים קבועים ובשעות קבועות. למכונה יש חיישן שמשאיר אותה בטווח הדשא ומונע ממנה לטייל ללא שליטה, וחיישן אחר שמזהה גשם. הרובומו חוזר לטעינה בסיום העבודה. לדגם החדש, RL2000, יש יכולת לכסח גם גינות גדולות במיוחד, עד 2,000 מ"ר. פרטים: 6,000 שקל, טל': 1-800-300-360, www.robomow.co.il.

   

  פרסום ראשון: 25.10.10, 22:32

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות