אורי נתן, דרום תל-אביב (04.11.13) 0 תנו ציון לתגובה זו:
54. מהנדס אזרחי שלום שמי אורי אני מהנדס אזרחי.
אני ממש לא מבין איך אפשר להתנגד לתוכנית כל-כך מוצלחת. ומחוייבת המציאות.
את הבניין שלי חיזק http://www.engelinvest.co.il/ ואין לי ספק שעכשיו אנחנו נשרוד רעידת אדמה. אגב גם אם תיפול פצצה גרענית בצפון ת"א הבית שלי בדרום יעמוד על תילו.
גני, תל אביב (02.11.13) 0 תנו ציון לתגובה זו:
53. לגזור קופונים הוא רוצה הריסה על מנת להרוויח הרבה הרבה הרבה כסף ומתמא 38 באופציה של תוספות הרווח יותר קטן בהרבה !! אז שלא יעבדו עליכם ,,,,,,,,,,,,!!!
רמי, (29.10.13) 0 תנו ציון לתגובה זו:
52. אין בניין ישן בארץ שאי אפשר להרוס היום הולכים לכיוון של ניוד זכויות וויסות בניה לגובה לפי מה שהעיריה רוצה. מדובר בהרבה זכויות שינועו ממקום עשיר למקום עני ואף אחד לא יוותר על זה.
סימה, רעננה (29.10.13) -3 תנו ציון לתגובה זו:
51. הכל תלוי בבניין עצמו.. אנחנו למשל ברעננה חשבנו שיש לנו אפשרות גם לפינוי ובינוי וגם לתמ"א 38,
ניסינו לקדם פינוי ובינוי בלי בכלל לדעת שזה לא אפשרי בבניין שלנו.. וככה לא הצלחנו להזיז שום תהליך כי אף יזם לא היה מעוניין- עד שהגיעה אלינו חברה מלווה בשם טאבה של טל ברוך שהסביר לנו שאין לנו בכלל את האפשרות לפינוי ובינוי ורק אחרי שפסלנו את האפשרות הצלחנו לקדם את התהליך.
אחרי שהובהרה הבעיה טאבה הצליחו למצוא לנו יזמים די בקלות והיום אנחנו כבר בתהליך של היתר בניה.
חלי, (27.10.13) 2 תנו ציון לתגובה זו:
50. 2 חלקי הבניין נעים באופן שונה ברעידת אדמה הבניין הישן זז ויתנגש עם הבטונים של הממדים וכל הרצפות והתקרות יקרסו כי יש בהם מעט ברזל והבטון כבר ישן. מי שנתן אישור לעשות תמא 38 גורפת הוא ממש פושע. התנגשות 2 חלקי הבניין זה מתכון לאסון וקריסה של כל הבניין הישן פנימה כמו עוגה שנופלת במרכז ורק הקוסמטיקה במעטפת נשאר יציב.
אבי, (26.10.13) 0 תנו ציון לתגובה זו:
49. מע"מ על תשומות בנייה לדירות בעלי הקרקע תמ"א 38-2 הכל כאן ברבורים , העירייה לא משתפת פעולה בכך שהיא רוצה בניין כמה שיותר קטן עד כדי חוסר כדאיות כלכלית .
המדינה לא פוטרת ממע"מ על תשומות בנייה שזה יוצא לבניין המכיל 14 דירות כ 1.5 מיליון
שזה בהתאמה כ 4-5 דירות נוספות לפרוייקט .
אם המדינה הייתה נותנת את חלקה בעניין המע"מ אז ניתן היה לחסוך קומה לפחות בבניין החדש ובכך לאפשר את כדאיות העסקה , אבל מה איכפת למדינה , שירכיבו על הבניין
הרעוע עוד 2.5 קומות וזהו בלי חניות .
זאת הבעייה
דריכל מנוסה, מרכז (24.10.13) 3 תנו ציון לתגובה זו:
48. תמא 38 מצלאווי צודק- אך לא לגמרי: נכון שתמא 38 המוסיפה קומות והרחבות לבנין ידשן הנה בעייתית: הקומות החדשות אולי תשרודנה אם כל הקונסטרוקציה שלהן נפרדת (והיא איננה כך!), הממד ישרוד- אך יתר הבנין ינוע, משום שאף פעם לא מחזקים את כל היסודת הקיימים- אלא נותנים פטורים כי אי אפשר לחזק הכל!
הפיתרון הנו או תמא 38 תיקון 2- שאיננה כלכלית כי אין בה בשר לדיור חלופי לתקופת הבניה או פתרון של חיזוק ללא תוספת קומות וניוד שטחי בניה למקום אחר- אבל לכך צריך מדיניות עירונית שמאפשרת זאת- וזה לא פשוטץ.
חוץ מזה- רוב התומכים בתמא 38 פשוט רוצים הרחבת בניה בלי לשלם- וממש לא מזיז להם נושא החיזוק!
רובי, (24.10.13) 5 תנו ציון לתגובה זו:
47. מכון התקנים מזהיר מתוספת 2 קומות לפי מהנדסי מכון התקנים מדובר בסיכון חיי אדם בשל העמסת המשקל החדש על הבניין הישן. צריך להבין שחלק מהעומס החדש יושב על הבניין הישן ובעיקר במרכז הבניין שם יש חדר מדרגות ובלוקים. אין דבר כזה בחוק קומה צפה. הקומות החדשות לא צפות באויר. זה שקר גס. לכו תראו פרוייקטים ותשאלו קבלנים ופועלים הם יוצקים את הקומות החדשות ממש על הבלוקים של הקומה העליונה וחדר המדרגות. נכון שזה עומס חלקי אבל עדיין זה עומס נוסף שהבניין הישן לא תוכנן אליו. זה סיכון לא רק לעת רעידת אדמה אלא סיכון לעתיד תוך 5 או 10 שנים יהיו סדקים בבניין ושקיעות ומי ישלם ? אם עשיתם תמא רגילה תמכרו מהר את הדירה לפני שיתחילו צרות.
אריק, רמה"ש (24.10.13) -3 תנו ציון לתגובה זו:
46. עלות אחזקת בית במגדל ללא שומר וחדר כושר היא כ450 ש"ח והיא עולה עם השנים .יש גם שפוצים איכותים במגדל יש לא רק מעליות ,משאבות ,מפוחים . הכסף הגדול במערכת גלוי אש גם אם היא משותפת לכמה מגדלים . עם השנים העליות גדלות . בנוסף במגדל שטחים צבורים גדולים . חדר אספות ,חדרי אופנים ,חדרים למפוחים ,משאבות ,מנקים והכול מופיע בארנונה . ברמת השרון עשו תמא 38 לדירות הוספו מרפסות ,ממד ,מעליות והבית חוזק .קיבלו בית שהוא גם יפה , גם תוספת שטח ,מעט דירים נוספים ונישארו עם השטח ,הירק וכול זה ללא עלות
(24.10.13) 3 תנו ציון לתגובה זו:
45. הלוואי פינוי בינוי, אבל אין שום סיכוי שהשכנים יסכימו למרות ששווי הדירה שלהם יזנק. דווקא.
אהרונוביץ, (23.10.13) -9 תנו ציון לתגובה זו:
44. מצלאווי גאון הדור. שיסיים תיכון וטכניון אח"כ שיתן עצות הנדסיות.דעתו כקליפת השום
קונסטרוקטור, (23.10.13) 5 תנו ציון לתגובה זו:
43. תמ"א 38 כמו אדם זקן עם שני מקלות מהצדדים -הוא אף פעם לא יהפך לאדם צעיר
אודי, תל אביב (23.10.13) 7 תנו ציון לתגובה זו:
42. הוא בעצמו בונה תמ"א בקרית אונו יש שלט גדול של חברת מצלאוי על ביצוע פרוייקט תמ"א בבניין מול קניון קרית אונו (ליד המוניות) . נו באמת .....
איגור, תל אביב (23.10.13) 0 תנו ציון לתגובה זו:
41. חגי מתגובה 20 צודק! מצלאוי לא מהנדס. אולי יש לו הרבה שנים של ניסיון אבל את החישובים לא מבצעים בשטח. כאשר מתכננים חיזוקים עבור פרוייקט חיזוק מבצעים חישובים לרעידות אדמה המבוסס על הכוחות האופקיים המתפתחים ונתונים סטטיסטים של אותו אזור. הכוחות מגיעים ליסודות בסופו של דבר ואם הביסוס של המבנה חלש, המבנה לא ישרוד. כל מבנה חדש שנבנה היום גם מתוכנן לשרוד רעידת אדמה. זה לא אומר שלא יהיו נזקים למבנה. עדיף לתקן נזקים קטנים מאשר לשלם מראש על מניעת נזקים.
ריכטר, (23.10.13) -1 תנו ציון לתגובה זו:
40. ברעידה הבאה יקרוס מבנה הכנסת על כל יושביו זה התסריט הכי אופטימי שאני יכול לחשוב עליו עבור עתיד המדינה
העיפו את צבי, (23.10.13) 0 תנו ציון לתגובה זו:
39. הקבלנים המושחתים מקמבנים את רמת גן בניינים גבוהים ברחובות קטנים שקטים יהיה פקקי תנועה גדולים בלגן
תושב קרית אונו, (23.10.13) 3 תנו ציון לתגובה זו:
38. מצלאוי הפסיד בבחירות בקרית אונו...
מחשבון, שורה תחתונה (23.10.13) 1 תנו ציון לתגובה זו:
37. כמעט כל המחיר הוא הקרקע לכן עדיף לבנות חדש ורחב
דדי, (23.10.13) 3 תנו ציון לתגובה זו:
36. למצלאווי בוא לרמת אפעל יש 14 בניינים ישנים אדון מצלאווי בוא תן הצעה מהפכנית לגושי הבניינים ברמת אפעל ותחדש את השכונה כמו שצריך ולא רק בקוסמטיקה.
יעל, (23.10.13) 0 תנו ציון לתגובה זו:
35. ל- 15 כבישים??? לא עיניינו של הקבלן !!!אלא רק העירייה !!!
טל, מרכז (23.10.13) -1 תנו ציון לתגובה זו:
34. הוא טועה לגבי תמ"א 38/1 ו-3 אם מחזקים כמו שצריך זה אמנם לא כמו בניין חדש אבל הרבה יותר טוב ובטוח מהמצב הקיים. לא ניתן ברחובות צפופים להחליף שכונות שלמות במגדלים כאשר עומס התחבורה (כמו גם תשתיות ביוב ומים, חשמל טלפון וכבלים) אינם מתאימים. לא ניתן פשוט להרחיב את הכבישים. בנוסף כמובן שעלות אחזקת בניין עולה לאין שיעור בתמ"א 38/2 (פינוי ובינוי) על הוספת שתי עד שתיים וחצי קומות. - אז מהה האלטרנטיבה לא לעשות כלום ?

מה שצריך הוא שהמדינה בעזרת החברות הקיימות ואלה שהיא מקימה תבצע תמ"א 38/1+3 בפריפריה והמימון ממכירת הדירות. מי שיבנה בפועל יהיו קבלנים שיקבלו תקבול עבור הבניה נטו ושייבחרו במכרזים בקפידה ע"י מכרזים הן לגבי איכות הבניה והן לגבי מהירות. הם יקבלו בונוסים על סיום מוקדם וקנסות כבדים על איחורים.

קבלן שיזכה במכרז יקבל עדיפות במכרזים ממשלתיים למבני ציבור וכדומה.
הוספת ממדי"ם תבטיח גם מפני רעידות אדמה וגם ביטחון מפני מלחמת הטילים הבאה כאשר ברור שיכולת הספיגה של העורף תהווה דבר קריטי ביכולתנו לנצח בשדה הקרב העתידי את אוייבינו אם זה חמאס או חיזבאללה, אם זו סוריה ואם זו תהיה איראן או שילוב כלשהו של מי מבין הללו. הוכח בראשון לציון עם נפילת הטיל כי לא בניין חדש אלא ממדי"ם הם שהצילו חיים. בניה בכל הארץ תעלה את איכות החיים מחד גיסא ותוזיל את הדיור בשל מלאי הדירות שניתן יהיה להפנות בחלקן לזוגות צעירים ומחוסרי דיור.

מתוך כספי מכירת הדירות ניתן יהיה להפנות לפיתוח תשתיות, כיבישים ורכבות מהירות, עידוד הקמת מפעלים ויצירת מקומות עבודה בפריפריה.
דודי, קרית אונו (23.10.13) -1 תנו ציון לתגובה זו:
33. קרית אונו ושדרות לוי אשכול הפכו לפקק של המדינה אחרי הפינוי בינוי המאסבי זה לא רעידות האדמה ,זה הקומבינה של הקבלנים . רוצים להגן נגד רעידות אדמה לכו לטבריה . במקום לרכוש קרקע לשלם מיסים יעני מחזקים מיבנים . איפה התשתיות . הגנים ,הביוב ,בתי הספר ,תחבורה ,חניה . זה לא מענין .נישרי דאג למצלאוי ולכמה דיירים והפך את החיים בקרית אונו לסיוט . כיום מצלאוי עושה פרויקט נוסף ליד הקניון ,יש תכנון לפנוי בנוי ליד המכללה . ומול הקניון בצד המזרחי .
אישור הפרויקט הוא חוסר אחריות מטעם המדינה, (23.10.13) 2 תנו ציון לתגובה זו:
32. מישהו ששילם 100, משלם עכשיו 300 שבפועל העלות היא לפחות 1,500 ולכן בעוד 10~15 שנה כל הבניינים האלה יהיו סלאמס
העלות האמיתית כוללת אחזקת 2 מעליות כך שבמקרה חירום הן לא תקרוסנה, עלות של משאבת מים ועוד עלויות עצומות על תחזוקה שבפועל ההעדרה יתגלה בעוד מספר לא כ"כ רב של שנים.
התושבים במגדלי היוקרה עוד יכולים לממן את זה, מעמד הביניים ומטה לא ולכן עוד כמה שנים הם ינטשו את המגדלים וישאירו אותם לאלה שעוד פחות יכולים לממן מהם (מכיוון שעלות הבתים תרד בחדות) ואז ישארו בנייני רפאים שיאכלסו פושעים ועניים. התהליך יתרחש ברוב העולם, כך שאני ודאי לא מחדשת פה כלום....
מנחם, (23.10.13) 3 תנו ציון לתגובה זו:
31. הפתרון: דירות קטנטנות רק בין העמודים פלוס חיזוק ללא בניה על הגג.
נראה לי הוא מדבר על תמ"א 1, (23.10.13) 8 תנו ציון לתגובה זו:
30. יש תמא 38/2 שהורסים את הבנין ובונים מחדש אם פחות קומות מפינוי בינוי
האזרח המיואש, מרכז (23.10.13) 4 תנו ציון לתגובה זו:
29. הרבה בירבור ולציבור הצעירים אין היכן לגור. אנחנו הציבור מ-ט-ו-מ-ט-ם הגדול בעולם, רע לנו, קר לנו, יקר לנו, אין היכן לגור ולפעמים גם אין מה לאכול וכולנו ללא יוצא מהכלל "הולכים שבי" אחרי ממשלה/נבחרי ציבור שאיכפת להם מהציבור כמו קליפת שום.
המדינה לא משררת משאבי קרקע, לא מאפשרת פתרונות חלופיים לבניה זולה, כמו למשל פינוי בינוי ובקיצור אינה פועלת עם "הפנים לציבור".
כל שר (חונטה) פועלת למען "הציבור שלה" (עלק), מאכילים אותנו לפני הבחירות בשטויות שערבות לאוזן הציבורית, אבל לאחר שבחרנו בהם, הם עושים לעצמם "קומבינות" של מפלגות/קליקות, מה שאנו קוראים בלשון הציבור "שומרים/מכינים לעצמם את הכיסא והמעמד" ולכן אסכם ואומר במילות השיר של שלום חנוך
"הציבור מ-ט-ו-מ-ט-ם ולכן הציבור ישלם ובגדול".
אבי, (23.10.13) -11 תנו ציון לתגובה זו:
28. רק תמ"א 38 : הפתרון המושלם לשיפוץ שכונות ישנות לא כל דייר רוצה להיות אסיר ציון בקומה 40 באוויר
ירדנה, נתיבות (23.10.13) 5 תנו ציון לתגובה זו:
27. ואז המפקחת על המקרקעין זורקת את המתנגדים לבצוע תמא. מה עושים???
אודי, תל אביב (23.10.13) 2 תנו ציון לתגובה זו:
26. הוא בעצמו בונה תמ"א בקרית אונו יש שלט גדול של חברת מצלאוי על ביצוע פרוייקט תמ"א בבניין מול קניון קרית אונו (ליד המוניות) . נו באמת .....
(23.10.13) 4 תנו ציון לתגובה זו:
25. מצלאווי לא מאמין בתמא..כי תמא גוזלת ממנו פרנסה...כל הפינוי בינוי נעשה כיום בתמא... תמ"א 38/2 זה פינוי בינוי...ואלה רוב הפרוייקטים כיום...עדיף לכל הצדדים להרוס ולבנות מחדש...רק הקבלנים הישנים שנשארו מחוץ למשחק מקטרים ומשמיצים..

רונה, רמת גן (23.10.13) 10 תנו ציון לתגובה זו:
24. רק בנתיים כיערו את רמת גן והפכו אותה לסלמס צפוף ומחניק בזמן שהקבלנים עשו את הדרך לבנקים,
תושבי רמת גן עשו את הדרך לבתי החולים לסרטן.
אחרי שדירות התמ"א הצפופות נמסרו לדיירם המתוסכלים, מצאנו עצמנו גרים במחנק שכן בתוך שכן, ודירה צמודה ומוקפת דירות ודיירים מכל חלון ומרפסת.
הגינות מתו, החניה נעלמה, השמים נחסמו, ואין עם מי לדבר!
המריבות גדלו, האלימות והתחלואה עלתה. אבל צבי בר הולך בראש מורם הביתה (כמו בגין אחרי של"ג)
המדינה לא מבדילה בין אזרח ישרלי לאויב מעבר לגבול.
הצילו אני רוצה לרדת
כל היתר בולשיט! (23.10.13) -12 תנו ציון לתגובה זו:
23. רק בניה קלה כמו באמריקה, עמידה ברעידות אדמה
יובל, (23.10.13) 2 תנו ציון לתגובה זו:
22. אז האמת נמצאת כרגיל באמצע, ולא צריך להפחיד אנשים קודם כל, חיזוק בניין לא אמור למנוע נזקים לבניין (אחרי רעידת אדמה) אלא רק לאפשר מצב שהבניין לא יקרוס מייד, ויאפשר לכולם כמה עשרות דקות לפחות כדי להתפנות בשלום. גם בנייני התאומים בניו יורק לא קרסו מייד עם פגיעת המטוסים בהם. זה לקח די הבה זמן.
תמ"א 38 מתוכננת נכון תפחית את נדנוד הבניין ותאט את תהליך הקריסה ואולי תמנע אותו לגמרי. זה לא אומר שהבניין יהיה ראוי למגורים אחרי הרעידה, אבל לחות לא יהיו הרוגים.

שנית, כל העמסת הקומות העליונות נעשית על מעטפת החיזוק, ואם היא תוכננה נכון אין עומס נוסף על העמודים הישנים בבניין. בנוסף, מהנדסים אמורים לבדוק את עמודי הבניין הישנים ולתקן נקודות כשל (אפשר להחליף חלקי עמודים ישנים ע"י ניסור ויציקה חדשה על ברזלים חדשים).

ושלישית - תמ"א 38 מוסיפה גם ממ"דים לדירות שאין להן. אנחנו חיים באיזור שגם האיום הביטחוני דורש מענה.

נכון שבניה חדשה (פינוי-בינוי) עדיפה, אבל ברוב המקרים זה בלתי אפשרי כלכלית, ואז עדיף חיזוק על שום דבר.
אור, מרכז (23.10.13) 14 תנו ציון לתגובה זו:
21. משקם השכונות מזהיר צודק הבנאדם תמא 38 זה קוסמטיקה לעין בנין בן 50-60 שנה שעובר חיזוקים מסביב ולמעלה בונים קומות דומה לאישה שעוברת ניתוחים פלסטיים יפה בחוץ אבל בפנים הכל מנוון
עירית חולון מונעת פינוי בינוי במרכז העיר לבניינים בני 60שנה שיושבים על שטח כ3 דונם ונראים עזובים כשמסביב הכל ירוק ופורח על שטחים נרחבים
מצלאווי אתה מוזמן להרים את הכפפה התושבים מחכים לזה בכליון עיניים
חגי, תל אביב (23.10.13) -7 תנו ציון לתגובה זו:
20. הוא לא מבין כנראה שהוא לא ממש מבין בקונסטרוקציה
הדבר המסוכן הוא שהבניין מתנדנד . זה מה שרעידת אדמה גורמת
הכוחות שמופעלים על הבניין הם אופיקים ולכן אם הבניין לא יתנדנד הוא לא יקרוס
לכן תקרה וריצפה לא צריכות חיזוק.
חוץ מזה יש לו פתרון טוב יותר? לפרק 90% מהבניינים במדינה? היכן ישכנו את כולם?

יוריק קרמר, רמת גן (23.10.13) 2 תנו ציון לתגובה זו:
19. לא מלך הפינוי בינוי הכל טוב, אבל סמי מצלווי איננו מלך הפינוי בינוי.
רחובותית, (23.10.13) 1 תנו ציון לתגובה זו:
18. אז מה הפתרון?
אביקו המלגזן, השבר סורי אפריקני (23.10.13) -9 תנו ציון לתגובה זו:
17. תמא 38 תוכנית גאונית. נועדה למנוע קטסטרופה בעקבות רעידת אדמה
יעל, (23.10.13) 4 תנו ציון לתגובה זו:
16. האיש הזה יודע מה הוא מדבר!!!!! תסמכו עליו... מי שלא עקב מקרוב על הבניה שלו.....אין לו מושג כמה האיש צודק ,הבניה של מצלאווי יודע היטב על מה הוא מדבר!!!
אחד, רמת גן (23.10.13) 36 תנו ציון לתגובה זו:
15. הוא "שכח" את נושא תשתיות הכבישים לוקחים שטח אדמה ומשלשים בו את האוכלוסיה. מפנים אוכלוסית פנסיונרים ללא רכב ומכניסים משפחות צעירות עם 2 רכבים למשפחה שיוצאים כל יום לעבודה. .

כבר היום רחוב ארלוזורוב ודרך זבוטינסקי הם "מגרש חניה" ענק ברוב שעות היום. תארו לכם מה יהיה כשיבנו שם את 8 המיגדלים המתוכננים.

ומהנדס העיר עונה שאנשים צריכים :
1. לנסוע באופנים - רק שהוא "שכח" לתכנן שבילים לרוכבים אילו
2. לנסוע ברכבת תת קרקעית (עוד 20 שנה, אופטימי)
ליאורה, תל אביב (23.10.13) 24 תנו ציון לתגובה זו:
14. תמ''א 38 -אשליה מסוכנת זו תוכנית שטובה אך ורק לקבלנים.
התוספת של שתי קומות עוד מוסיפה סיכון לבניין, ולא יעזרו כל החיזוקים שלמטה.
בניינים שנבנו לפני 1980 והם על עמודים, צריך להיות להם פיתרון אחר, אבל הוא טומן בחובו מילכוד כי הוא אמור לבטל חלק מהחניות בבניין ולכן ברור שזה לא יבוצע. בכל מקרה ,תמ''א 38 זוהי אשליה מסוכנת. כמעט מאוד קבלנים בארץ יודעים לבצע את תמ''א 38 נכון, אבל אין להם עניין להתעסק עם זה. הם מעדיפים להתעסק עם המגדלים.
עדנה, רמת גן (23.10.13) 13 תנו ציון לתגובה זו:
13. הוא לא מעביר אף אחד מקומה 3 ל30 קישקוש מקסימום לקומה 5
פועלת, (23.10.13) -3 תנו ציון לתגובה זו:
12. כל הזמן מבלבלים אותנו בתאוריות חיזוק טוב לא טוב
הכל תלוי בחוזק רעידת אדמה גם בנינים עם התקן העכשוי שהם חדשים יינזקו.
באופן הגיוני כל חיזוק יכול להטיב לבנין. וידוע שיהיו סדקים וכיו"ב, ככל שהוא ישן.
המסר בכתבה לא ברור.
אלא אם צריך להרוס את כל הבנינים הישנים ולבנות אותם מחדש שזה רעיון
לא בר ביצוע מכל הבחינות וההבטים האחרים של עיר.
שי, רמת גן (23.10.13) 36 תנו ציון לתגובה זו:
11. העיקר אתה גובה 420 ש"ח לפני מע"מ על שקע חשמל שינויי דיירים:
420 ש"ח לפני מעל על תוספת שקע
900 על שקע כח
1200 על תלת פאזי
אל תשחק אותה צדיק !!!!!
חפשו מגדל על הפארק (בר"ג) בפייסבוק
א.מ, (23.10.13) 15 תנו ציון לתגובה זו:
10. חוץ מלהעשיר קבלנים ודיירים רודפי בצע ת"מא 38 תורמת רק לצפיפות ומחנק. למה לא תהיה תוכנית סיוע ממשלתית בהלוואות מסוסבדות לחיזוק בניינים תוך שיפור חזותם?למה חייבים את התוספות המסוכנות הללו?
צרויה, (23.10.13) 3 תנו ציון לתגובה זו:
9. מדוע הוא פוסל תמ"א 38 , אם העניין טרם נבדק ? קודם כל צריך לבדוק,, נניח לבנות תמא"38 להרעיד את הבניין ! ורק לאחר מכן להסיק מסקנות !!

מה, לא ככה ??? ? שהמדינה תעשה ניסיון !
א, (23.10.13) 10 תנו ציון לתגובה זו:
8. צודק, אכן עדיף פינוי בינוי אבל עדיף חיזוק על שום דבר
שי, (23.10.13) 3 תנו ציון לתגובה זו:
7. נו אז בוא אחרי שעשית מליונים רבים, תמכור את החברה ורוץ בליכוד לתפקיד שר השיכון
מוטי, קרית אונו (23.10.13) 11 תנו ציון לתגובה זו:
6. עוד כמה פרויקטים כמו שלך, לא נוכל לזוז עם רכב ונצטרך ללכת עד כביש גהה ברגל
חזי, צפון (23.10.13) 21 תנו ציון לתגובה זו:
5. תמא 38 שקר אחד גדול תמא 38 לא מחזק דבר תשכחו מזה הדבר החיובי היחיד שיוצא מזה כ-20 מיליון שקל רווח לקבלן שמוסיף 2.5 קומות וקצת קוסמטיקה שבמהרה מתפוררת ומביאה את הקבלן המשפץ לעשות רווח קטן מזה וכך הלאה אבל מי שחושב שתמא 38 משפרת מצבו ברעידת אדמה דוקא להפך מצבו הורע פי 2 על הבנין רובצת מסה גבוהה יותר הקירות הפנימיים נותרו ללא חיזוק החיבור למבנה הישן בדרך כלל חלוש וחובבני וישמור האל אם תקרה רעידת אדמה של 7 או 7.8 בסולם ריכטר תחשבו רק על ריצה מטורפת על אותם מדרגות עם תוספת השכנים ונלווים מה יקרה וזאת רק דוגמה קטנטנה.
הבא> 21